2020 Erken Emeklilik Sorgulama! Siz de Erken Emeklilikten Faydalanabilirsiniz!

2020 Erken Emeklilik Sorgulama! Siz de Erken Emeklilikten Faydalanabilirsiniz!
  • 03.02.2020

Milyonlarca kişi emekli olmanın hayalini kuruyor. Emeklilik tarihi ve bağlanacak emekli maaşı da bu noktada büyük önem taşıyor. Peki siz kaç yaşında emekli olacaksınız?


Milyonlarca kişi emekli olmanın hayalini kuruyor. Emeklilik tarihi ve bağlanacak emekli maaşı da bu noktada büyük önem taşıyor. Peki siz kaç yaşında emekli olacaksınız? Belki de siz de emeklilik yaşınızı düşürerek erken emekli olabilirsiniz! EYT Erken emeklilikle ilgili son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından Emeklilik sorgulama işlemleri sıklaştı. SGK'nın resmi sitesinden emeklilik sorgulama işlemleri gerçekleştiriliyor. Erken emeklilik ve emekliliğe dair tüm detaylar haberimizde...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla emeklilik yaşı ve bağlanacak emeklilik maaşıyla ilgili sorgulamaları kendi resmi internet adresinde sunuyor. Vatandaşlar emekli olacakları tarihi, yaşı ve emekli olunduğunda bağlanacak emekli aylığını şimdiden görebiliyor. Son dönemde yaşanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) gelişmelerinin ardından gözler SGK Emeklilik sorgulama robotuna çevrildi. SGK erken emeklilikten faydalanabilir miyim? Kaç yaşında emekli olurum, ne kadar emekli maaşı alırım?

SGK Resmi Siteden Emeklilik Yaşı 

SGK'nın resmi internet adresinden emeklilik yaşı ve emekli olunduğunda bağlanacak maaş tutarı sorgulanabiliyor. İlk olarak yapmanız gereken 'https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/' adresine giriş yapmak. SGK'nın resmi internet sitesinde yer alan SGK Emeklilik yaşı öğrenme hizmetinde sizden Cinsiyet, doğum tarihi, Sigorta başlangıç tarihi, SSK ve diğer sandıklar için prim ödeme gün sayısı bilgisi, askerlik gün sayısı bilgisi, 3600 günün dolduğu tarih bilgisi gibi bir takım bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra GÖNDER butonuna tıklayarak emeklilik yaşınızı yani emekli olacağınız tarihi net olarak öğrenebilirsiniz.

Şuan Emekli Olsam Ne Kadar Maaş Alırım?

SGK Emekli maaşı sorgulama işlemi de resmi sitesinde yer alıyor. 'https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/' adresine giriş yapıp burada sizden istenen T.C Kimlik No, SSK Sicil No, Baba Adı, Nüfusa kayıtlı olunan il ve Doğum tarihi bilgilerini girerek kolay yoldan SGK emekli maaşınızı hesaplayabilirsiniz.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER