Asgari Ücretli Çalışanlara İkramiye Müjdesi! Yasa Teklifi Görüşülüyor!

Asgari Ücretli Çalışanlara İkramiye Müjdesi! Yasa Teklifi Görüşülüyor!
  • 25.01.2020

Asgari ücretlilere müjdeli bir haber geldi! Asgari ücretli yüz binlerce çalışanı yakından ilgilendiren flaş gelişme...


Asgari ücretlilere müjdeli bir haber geldi! Asgari ücretli yüz binlerce çalışanı yakından ilgilendiren flaş gelişme... TBMM gündemine giren yeni yasa teklifi ile asgari ücretli çalışanlara 3 ayda bir kez, yılda toplam 4 kez olmak üzere, 1.852 TL ikramiye ödemesi gerçekleştirilmesi gündemde! Asgari ücretli çalışanlara ikramiye ödenmesine ilişkin yasa teklifinin detayları haberimizde...

Asgari ücretli çalışan için flaş gelişme! Asgari ücretli çalışanlardan gelir vergisi alınmamasını öngören yasa teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) gündemine girdi. 2020 yılı için belirlenen asgari ücret işçi kesimi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Yüzde 15'i aşan asgari ücret zammına karşın asgari ücretten gelir vergisi ve diğer vergilerden kesinti yapılmaması uzun süredir birçok platformda dillendiriliyordu.

İYİ Parti ise asgari ücretliden vergi alınmamasıyla ilgili yeni bir yasa teklifi hazırladı! İyi Parti, Meclis'te asgari ücretlilerden alınan vergiyle ilgili yeni yasanın görüşülmesi için bastırıyor. Asgari ücretlinin gözü kulağı Meclis'e çevrildi! İyi Parti'nin yeni yasa teklifinde asgari ücretliden vergi alınmaması değil daha düşük oranda vergi alınması teklif ediliyor.

ASGARİ ÜCRETLİDEN HER AY 463 TL KESİLİYOR

Asgari ücretli çalışan bir işçi Devlete her ay farklı vergi gruplarından toplamda 463 TL ödüyor. Bu konuda Meclis'te Asgari ücretliden vergi alınmaması yolunda fikir ve teklifler sık sık öne sürülüyor.

ASGARİ ÜCRETLİYE 3 AYDA 1 İKRAMİYE 

İyi Parti tarafından verilen teklif yasalaşırsa Asgari ücretli, kesilen vergilerin iadesiyle birlikte 3 ayda 1 yani 1 yılda toplam 4 kez, ayrı ayrı 463 TL'den toplam 1.852 TL ikramiyenin sahibi olacak. 

Muhalefet cephesinden gelen teklife AK Parti ve MHP'nin ne cevap vereceği merak ediliyor. Asgari ücretliden alınan verginin, 3 ayda 1 olmak üzere ikramiye olarak ödenmesi fikri Meclis gündemine girmiş durumda.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER