Bilgisayarda İnstagram Kullanma ve Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda İnstagram Kullanma ve Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?
  • 06.02.2020

Sosyal medya devi Instagramı bilgisayarda kullanma ve fotoğraf yüklemek isteyenler bunun nasıl yapılacağını araştırıyor. Android ve ios İnstagram uygulaması üzerinden instagram hesabı açılıp, fotoğraf yüklenebiliyor ancak bilgisayarda fotoğraf yüklemek için biraz işlem yapmak gerekiyor.


Sosyal medya devi Instagramı bilgisayarda kullanma ve fotoğraf yüklemek isteyenler bunun nasıl yapılacağını araştırıyor. Android ve ios İnstagram uygulaması üzerinden instagram hesabı açılıp, fotoğraf yüklenebiliyor ancak bilgisayarda fotoğraf yüklemek için biraz işlem yapmak gerekiyor. Peki bilgisayarda instagram nasıl kullanılır ve fotoğraf yüklenir? Instagram hesabıma bilgisayarımdan fotoğraf yükleyebilir miyim? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde...

Bilgisayardan instagram hesabınızı yönetmek ve fotoğraf yüklemek ister misiniz? Bilgisayarda instagram kullanma 2020 yılının en çok araştırılan konuları arasına girmiş durumda. Instagram hesabına fotoğraf yüklemek isteyen ve instagramı bilgisayarı (PC veya notebook) aracılığıyla yönetmek isteyenler için bu haberimizde İnstagram'ı bilgisayarda kullanma yöntemlerini hazırladık.

Instagramı Bilgisayarda Kullanma Yöntemleri Nelerdir?

Kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını paylaştığı sosyal medya platformu Instagram, akıllı telefonlardan olduğu gibi bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. Instagramı bilgisayarda kullanma ve fotoğraf yüklemek son dönemin oldukça popüler uygulamalarından biri. Peki bu nasıl gerçekleşiyor? Bunun yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Windows İşletim Sistemine Uygun Instagram Uygulaması 

Instagramı bilgisayarda kullanma ve fotoğraf yüklemek için en ideal yol, tıpkı Google Store veya App Store’da olduğu gibi Windows Uygulama Mağazası’na giriş yapıp Instagram uygulamasını indirmektir. Instagram’ın Windows uygulaması olduğunu pek çok instagram kullanıcısı henüz bilmiyor. Windows Mağazı’ndan indirilen Instagram uygulaması ile tıpkı telefondakine benzer bir Instagram arayüzüne ulaşıyorsunuz. 

Ancak Windows Instagram uygulamasıyla instagramdan yapılabilecek işlemler sınırlı. Örneğin DM göndermek, fotoğraf beğenmek, yorum yapmak, takip etme, içerik silme vb. işlemler yapılabilse de bilgisayardan instagram fotoğrafı yüklenemiyor. Yine de fotoğraf yüklemesem de fotoğrafları görmek, hikayeleri izlemek, gezmek istiyorum diyenler için Windows Instagram uygulaması ideal.

2- Android Emülatör ile Bilgisayarı Telefona Çevirerek Instagram Kullanın

Instagram hesabınızı, tüm özellikleriyle birlikte yani fotoğraf yükleme, takip, mesajlaşma, fotoğraf beğenme vb. şekilde kullanmak için Android emülatörlerini kullanarak bilgisayarınızı, Windows işletim sisteminden android bir cihaza dönüştürmelisiniz. İnternette bulunan birçok Android emülatörden birini indirerek Android’in mağazası Google Play Store’dan Instagram uygulamasını indirebilirsiniz. Bu andan itibaren Instagram uygulamasına tıpkı telefonunuzdaki gibi doğrudan giriş yapabileceksiniz.

Instagramı bilgisayarda kullanma yöntemlerinin en çok tercih edileni Andoid emülatörlerinin kullanılmasıdır. Bu yolla, Instagram platformu tüm özellikleriyle kullanıcıların bilgisayarında yer alabiliyor.

3- Web Instagram’ı Deneyin

Instagramı bilgisayardan kullanma yöntemlerinden biri de Web Instagram’dır. Fotoğraf ve hikaye gönderemeseniz de Instagram Web ile bilgisayardan birçok Instagram özelliğini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tarayıcınızın adres çubuğuna instagram.com yazmanız yeterli. Bu yolla Instagram’a bilgisayarınızdan doğrudan giriş yapabilirsiniz.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER