Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • 11.02.2020

Bitcoin, son dönemlerin en gözde yatırım aracı olma yolunda hızla ilerliyor. Ancak her alanda olduğu gibi bitcoin’in de iyi bir yatırım olup olmaması konusunda dünya ikiye ayrılmış durumda.


Bitcoin, son dönemlerin en gözde yatırım aracı olma yolunda hızla ilerliyor. Ancak her alanda olduğu gibi bitcoin’in de iyi bir yatırım olup olmaması konusunda dünya ikiye ayrılmış durumda. Kimisi şu anki rakamların balondan ibaret olduğunu söylerken kimileri de yakın gelecekte inanılmaz şekilde değer kazanacağını düşünüyor.
               
Bitcoin haberleri başta olmak üzere diğer kripto para birimleri hakkında da güncel ve detaylı haber ile bilgilerine koinfinans firmasının sitesinden ulaşabilirsiniz. Koinfinans’da yer alan bilgiler ışığında bitcoin yatırımlarınız çok daha doğru ve akıllı olacağı aşikar.

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Koinfinans sitesindeki haberlere göre kripto para piyasaları son dönemde yoğun bir gündemde inişli çıkışlı bir grafik çizmektedir. G20 toplantılarından kurtulan Bitcoin, ETF beklentilerinin oluşmasıyla Nisan 2018 yılından sonra yukarı ivmesini arttırıp, yükseliş trendine girdi. Türkiye’den de ciddi yatırımcı kitlesi olan Bitcoin, bu durumuyla yatırımcılarını sevindirmiş oldu. 8.200 dolar üzerinde yatay seviyede hareketini sürdürürken yine de günlük al sat yapan yatırımcılara güzel kazanç imkanları veriyor.

Henüz Wall Street yatırımları ve olumlu bir ETF kararı olmayan Bitcoin piyasası henüz olgunlaşma sürecini bitirmek için uğraş veriyor. Eğer bu durumlar olumlu bir şekilde sonuçlanırsa, Bitcoin’in o eski günlerindeki yüksek rakamlarına ulaşması an meselesidir.

Bitcoin’in Geleceği İle İlgili Tahminler

Marc Larsy’ nin bitcoin hakkında ileride olabilecek tahminleri arasında çok ciddi rakamları ön görüyor. Eğer alışveriş imkanları genişletilirse kendine birçok yerde yer bulan bitcoin daha da alanını genişletecek ve yıl sonu 20.000 dolar’ın üzerine çıkacağını ön görüyor.

Alexis Ohanian’ da bitcoin’in yıl sonu 20.000 dolar üzerinde olacağını düşünenlerden biri. Bitcoin uzun yıllarda birçok dönem testlere tabi tutuldu. Yapılacak yatırımlarda mutlaka bitcoin’e de yer verilmesi tarafında yer alan Alexis yatırımlarda % 25’lik pay ayrılmasını belirtiyor. Kripto para biriminin en büyük dezavantajı gizlilik olduğunu düşünen Alexis, bunun acilen düzelmesi durumunda bitcoin’i çok güzel günler beklediğini söylüyor.

Pantera Capital’in başkan ve kurucusu olan Dan Morehead verdiği tahminlerde, kripto paranın çok yakın zamanda hacmini 10’a katlayacağını söylüyor. Şu anda 400 milyar dolarlık bir hacimde bulunan piyasa, çok kısa bir sürede 4 trilyon dolar olmasına kesin gözüyle bakıyor.

Yatırımları ile ünlü milyarder Tim Draper ise; kulaklara inanılmayacak bir tahmin bulunuyor. 2 yıl içinde özellikle de 2022 yılında bitcoin’in 250.000 dolar olacağını ön görüyor. Evet, bir çok kişi bunun imkansız olacağını söyleyebilir belki de haklılar ama diğer tahminlere de baktığımızda bunun olması ya da yaklaşması gayet mantıklı gibi duruyor. Çünkü gerçekten çok ciddi bir Pazar ve henüz tam anlamıyla doyum noktasına ulaşmış değil. İnsanlar artık altının da çok değerlenmesiyle kendilerini bitcoin’in içinde bulabilirler.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER