Bitcoin Koltuğunu Ripple'a (XRP) Kaptırabilir!

Bitcoin Koltuğunu Ripple'a (XRP) Kaptırabilir!
  • 21.01.2020

Kripto para birimlerinin en büyüğü ve en çok işlem göreni Bitcoin, yerini Ripple'a (XRP) bırakabilir! Kripto para evreninde en yüksek değere sahip olan kripto para birimi Bitcoin, son haftalarda alt kripto para birimleri ile XRP ve Ethereum'a karşı değer kaybı yaşıyor.


Kripto para birimlerinin en büyüğü ve en çok işlem göreni Bitcoin, yerini Ripple'a (XRP) bırakabilir! Kripto para evreninde en yüksek değere sahip olan kripto para birimi Bitcoin, son haftalarda alt kripto para birimleri ile XRP ve Ethereum'a karşı değer kaybı yaşıyor. Alt coinler BTC'ye karşı değer kazanıyor! Peki yatırımcının tercihi neden Bitcoin'den XRP-Ripple'a döndü? Alt coinler (Ethereum, XRP, Waves ve Electroneum) yükselecek mi? Sizler için hazırladık...

Son dönemde Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Electroneum ve daha birçok alt kripto para birimi, özellikle de ABD - İran gerilimiyle birlikte ulusal para birimlerine olan güvenin zayıflaması sonucu yükselişe geçti. Kripto para borsalarında 'AL' baskısı artınca bu yükselişler çoğu zaman çift haneleri de gösterdi. Ancak kripto para borsalarındaki bu yükselişlerde öyle bir şey yaşandı ki, pek çok yatırımcı oldukça şaşırdı! 

Alt coinler, son günlerdeki artışta Bitcoin'in koltuğunu salladı! BTC, ilk kez alt coinlerden daha düşük büyüdü. Bu sebeple Bitcoin'in hakimiyeti de sorgulanır hale geldi. Bitcoin'in kripto para borsasındaki oranı, ralli süresince %69'dan %66,7'ye düşerek tarihi bir seviyeye geldi. 

Kripto Para Analisti: XRP, Bitcoin'e Karşı %170 Değer Kazanacak!

Kripto para analisti ve tüccar Van de Poppe, Ripple'ın (XRP), Bitcoin karşısında tam %170 değer kazanacağını iddaa etti. Ripple'ın yatırımcılar nezdinde daha da prim yaptığını söyleyen Poppe, Bitcoin'in hakimiyetinin sorgulandığı ralli sonrası, bir dahaki yükseliş rallisinin yıldızının Ripple olacağını belirtti. Buna göre yeni rallide Ripple patlama yapacak ve Bitcoin'e karşı tam yüzde 170 varan bir artış yaşayacak. 

XRP/BTC paritesinin tarihi bir seviyede olduğunu aktaran De Poppe, Ripple'ın Bitcoin'e karşı direnç noktasını kırdıktan sonra yükseliş gücünü göstereceğini de sözlerine ekledi. Bu yolla da yatırımcıların Ripple'a 'AL' baskısı yaratacağını söyledi.

Ripple Dolar Karşısında da Değerleniyor

Bitcoin karşısında %170'lik değer artışı sağlayacağı iddia edilen Ripple (XPR), ABD Doları karşısında da değer kazanmayı sürdürüyor. Aylardır Dolar'a karşı değer kaybeden Ripple için bu grafik sonunda tersine döndü ve aylar süren gerilemenin ardından Ripple Dolar'a karşı da yükselişe geçti.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER