Çin'deki Corona Virüsü Türkiye'ye Geldi mi? İstanbul Büyükçekmece'de Hangi Hastanede Görüldü?

Çin'deki Corona Virüsü Türkiye'ye Geldi mi? İstanbul Büyükçekmece'de Hangi Hastanede Görüldü?
  • 25.01.2020

Çin'de ortaya çıkan Corona virüsünün Türkiye'ye geldiğine yönelik iddialar var. Çin'li turist çiftin domuz gribi şüphesiyle Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi'ne başvurması paniğe neden oldu. İşte ayrıntılar...


Çin'den yayılan ve henüz neden olduğu bilinmeyen Corona virüsü dünya çapında büyük paniğe neden oldu. Türkiye'de konuyla ilgili alarmda. Sağlık Bakanlığı ve tüm yetkili kurumlar bu konuda gerekli olan tüm önlemleri almaya başladı. Tam da bu sırada Büyükçekmece'de yaşanan bir hadise korkuya neden oldu. 

Peki Çin'den tüm dünyaya yayılma ihtimali olan ve henüz nedeni belli olmayan Corona virüsü Türkiye'ye geldi mi? İstanbul'da ve Büyükçekmece'de görüldü mü? Büyükçekmece'de yer alan Mimar Sinan Devlet Hastanesinde'ki iki Çinli turistin akıbeti ne oldu? Çin'li Turistler Corona virüsüne mi yakalandı? Halen Türkiye'deler mi? İşte detaylar...

İstanbul'a gelen bir Çin'li çift domuz gribi şüphesiyle İstanbul Büyükçemece ilçesinde yer alan Mimar Sinan Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Bu başvuruyla birlikte Mimar Sinan Devlet hastanesinin acil servisinde kısa süreli bir panik yaşandı ve acil servis kapatıldı. Burada kapalı ve gizli bir alanda bu kişilere gerekli ön müdahale yapıldı ve ardından Çin'li çift başka bir hastaneye sevk edildi.

Verilen bilgilere göre Çin'li çift İstanbul Maltepe ilçesinde yer alan Süreyyapaşa Göğüs hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Burada da yine aynı Büyükçekmece devlet hastanesindeki gibi özel bir alan oluşturuldu ve ortam karantina altına alındı. Giriş ve çıkışlar çok hassas ve gizli bir şekilde yapıldı. Hatta hastalara müdahale eden personelin de farklı daha önce hiç alışık olmadığımız türden kıyafetler giydiği hastane görevlilerinin bile maske takdığı gözlemlendi.Corona Virüsünden şimdiye kadar kaç kişinin öldüğü net olmamakla birlikte verilen resmi rakam 26. Yani 26 kişinin corona virüsünden öldüğü iddia ediliyor. Ancak Avrupa'da bazı yetkililerin yapmış olduğu açıklamalar, Çin'de Corona virüsünden çok daha fazla kişinin öldüğünü ancak Çin'in bunu gizlediği söyleniyor.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER