Depremzedeler Ücretsiz Tedavi Olacak! Depremzedelerden Hastane Katılım Payı Alınmayacak

Depremzedeler Ücretsiz Tedavi Olacak! Depremzedelerden Hastane Katılım Payı Alınmayacak
  • 28.01.2020

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen depremzedeler hastanelerden ücretsiz olarak yararlanabilecek! GSS prim borcu olan depremzedeler de hastane katılım payı ödemeyecek hem de borçları göz önünde bulundurulmayacak!


Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen depremzedeler hastanelerden ücretsiz olarak yararlanabilecek! GSS prim borcu olan depremzedeler de hastane katılım payı ödemeyecek hem de borçları göz önünde bulundurulmayacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da Elazığ ve Malatya illerinde vatandaşların GSS prim borçlarına bakılmaksızın ve katılım payı ödemeksizin sağlık hizmetlerinden faydalanabileceğini duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada depremzedeler için bir müjdeli haberi daha duyurdu! Buna göre, Elazığ ve Malatya'da onlarca vatandaşın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına, aynı zamanda büyük maddi yıkımlara neden olan deprem felaketinden etkilenen depremzedeler, hastane hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada depremzede vatandaşların GSS prim borçlarına bakılmaksızın ve hastane katılım payı alınmaksızın sağlık hizmeti alabileceğini duyurdu. 

Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanı Selçuk, hastane, eczane ve optik işlemleri için gerekli çalışmaların tamamlandığını duyurdu!  

SGK KATILIM PAYI ALMAYACAK

Depremden etkilenen vatandaşlar hastanelerde hiçbir katılım payı ödemeden ve GSS prim borçlarına bakılmaksızın, sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Katılım payları 30 Nisan 2020 tarihine dek depremzede vatandaşlardan alınmayacak. GSS prim borçları da 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelendi.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER