Dul Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar

Dul Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar
  • 31.01.2020

Dul yetim maaşına kredi veren bankalar var mı? Dul yetim maaşı alanlar bankalardan kredi alabilir mi?


Dul yetim maaşına kredi veren bankalar var mı? Dul yetim maaşı alanlar bankalardan kredi alabilir mi? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi alabilmeniz için belirli bir gelirinizin olması gerekiyor. Gerek banka için, gerek kredi ödemesi yapacağınız için bu gelir önemlidir. Eğer çok iyi bir müşteri grubunda değilseniz bankalar sizin gelirinize göre limit oluştururlar.
Dul yetim maaşı alan vatandaşlarımız ise düşük emekli maaşı aldıkları için bazı bankalar bu kişilere kredi vermezler. Ayrıca bu kişilerin evlenme riskinde maaşlarının biteceği düşünülürse bankalar pek sıcak bakmazlar. Bu sebeple bu tarz müşterilerimiz genel olarak sıkıntı yaşamaktadırlar.

Dul ve yetim maaşı almanız durumunda kredi alacağınız bankalarda vardır. Bu bankaların şartlarına uygun olduğunuzda istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere hangi bankalardan hangi şartlar altında kredi alacağınızın bilgilerini verelim.

Ziraat Bankası Dul Yetim Maaşına Kredi

Ziraat Bankası dul yetim maaşına kredi veren fakat bazı şartları olan bir bankadır. Öncelikle bu maaşı alan kişinin genç olmaması gerekiyor. Evlilik riski fazla olanlara banka dul yetim maaşı almaları durumunda kredi vermez. İkinci şart ise bu bankadan maaş almış olmasıdır. Eğer bu bankadan maaş almıyorsanız yine kredi alamazsınız. Dul yetim maaşı olan kişilere sadece ihtiyaç kredisi için başvuru yapılmaktadır. 20.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi başvurusu yapmak için maaş aldığınız şubeye gidebilirsiniz. Eğer bankanın şartlarına uygunsanız ve bankalardan dolayı icralık bir durumunuz yoksa başvuru yaptığınız gün kredinizi kullanabilirsiniz.

PTT Dul Yetim Maaşına Kredi

Eğer dul veya yetim maaşınızı PTT’den alıyorsanız şartsız olarak Aktifbank’tan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu banka yaşınıza ve kredi notunuza bakmadan 60.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişinin sadece icralık durumu olmaması yeterlidir. Maaşınız eğer PTT’de değilse maaş taşıması yapmalı ve ilk maaşınızı aldığınızda kredi başvurusu yapmalısınız. Başvurunuz aynı gün içinde sonuçlanır ve onay alması durumunda kredinizi kullanırsınız.

Burgan Bank Dul Yetim Maaşına Kredi

Burgan Bank üzerinden de dul yetim maaşınızı almanız durumunda veya maaşınızı taşımanız durumunda kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bu banka size borç kapatma kredisi de verebilir. Burgan bank maaş taşıması yaptıktan sonra kredi veya kredi kartı borçlarınızı kapatmak isterseniz bankadan borç transfer kredisi alabilirsiniz. Burgan Bank kredi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Bu sebeple kredi başvurusu yapmak için sadece size en yakın banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Vakıfbank Dul Yetim Maaşına Kredi

Maaşınızı Vakıfbank’tan almak şartıyla, maaşınızın 22 katına kadar dul yetim maaşı alan müşteriler bu bankadan kredi kullanabilirler. Vakıfbank dul yetim maaşına kredi verirken müşterilerin belirli bir yaş sınırı olmasını istemektedir. 18 ile 30 yaş arasında olan müşterilerin kredi başvurusu yapmaları durumunda kredileri için kefil istemektedirler. Çünkü bu yaşta olan kişiler evlendikleri zaman bu maaşların kesileceğini düşünmektedirler. Bu sebeple maaşınızı Vakıfbank’tan alıyorsanız ve kredi şartlarına uygunsanız en yakın banka şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi değerlendirmesi sonrasında banka size onay verecek ve aynı gün içinde kredinizi kullanabileceksiniz.

Denizbank Dul Yetim Maaşına Kredi

Bu bankadan kredi almak için öncelikle bankaya gitmenize gerek yoktur. Cep telefonunuzdan SMS atarak ne kadar kredi alacağınızı öğrenebilirsiniz. KREDİM yazıp TC KİMLİK yazdıktan sonra 3280’e mesaj atarsanız direk kredi başvurusu yaparsınız. Bu şekilde kredi başvurusu değerlendirilir. Kredi başvurusu değerlendirildikten sonra onay alırsanız en yakın Denizbank şubesinden kimliğinizle kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için maaş taşımanıza gerek yoktur. Kredi alan müşteriler ayrıca Denizbank Bonus kredi kartı başvurusu da yapabilirler.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER