Dünya Borsaları Corona Virüsüyle Çalkalandı! Borsa İstanbul'da Düşüşte

Dünya Borsaları Corona Virüsüyle Çalkalandı! Borsa İstanbul'da Düşüşte
  • 28.01.2020

Çin'in Vuhan kentinde görülen ve tüm Dünyaya yayılma riski bulunan Corona virüsü Borsaları salladı! Piyasalar koronavirüs tehlikesiyle rekor seviyelerde düşüşler yaşadı.


Çin'in Vuhan kentinde görülen ve tüm Dünyaya yayılma riski bulunan Corona virüsü Borsaları salladı! Piyasalar koronavirüs tehlikesiyle rekor seviyelerde düşüşler yaşadı. Tüm Dünya borsalarının yanı sıra Borsa İstanbul'da (BIST) endeks düşüş eğiliminde. Yatırımcı yeni güvenli limanlar arıyor. Virüs tehdidinden etkilenen varlıklardan kaçış sürüyor. Dünya piyasalarında ve Borsa İstanbul'da son durumu sizler için hazırladık...

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve başta ABD olmak üzere Avrupa ülkeleri ve hatta Türkiye'de de görülen ölümcül Koronavirüsü Dünya piyasalarını sarstı! Uluslararası piyasalarda koronavirüs tehdidiyle tehlikeli varlıklardan kaçış sürerken piyasalar günlerdir düşüş eğilimini sürdürüyor. Borsa İstanbul'da da (BIST) düşüş halen daha sürüyor. Borsa'da işlem gören hisseler ile ham petrol ve Çin Yuanı sert şekilde düştü! Güvenli liman arayan yatırımcının tercihi ise Altın'dan yana oldu. Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor.

Borsa İstanbul (BIST) Düşüşte! 

Borsa İstanbul tarihi rekor seviyeleri görüp 122 bin puan seviyeleri aşmayı başarmıştı. Çin'den gelen Koronavirüs tehlikesi, BIST endeksinde de düşüş eğilimi gösterdi. BIST, 28 Ocak Salı gününe 119 bin 990 puandan işlem görmeye başlamışken şu sıralar ufak bir artışla 120 bin 335 puan seviyelerine yükselmiş durumda. 21 Ocak 2020 tarihinde en yüksek 123 bin 803 puan seviyesini gören BIST, Çin'den gelen 'tehdit' (koronavirüs) ile düşüş eğilimini kırmanın peşinde. 

Dünya Piyasaları 'Virüs' Kaptı

Uluslararası piyasalarda da Koronavirüs tehdidi birçok Ülke borsasında sert düşüşleri beraberinde getirdi. Ünlü ABD piyasaları NASDAQ'da geçtiğimiz gün yüzde 2'nin üzerinde düşüş yaşamıştı. Yatırımcı tehdit algılamasıyla yönünü Altın, Frank ve Japon Yen'ine çevirdi.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER