Emekli maaş hesaplama nasıl yapılır? 2020 emekli maaş zammı oranı?

Emekli maaş hesaplama nasıl yapılır? 2020 emekli maaş zammı oranı?
  • 20.01.2020

2020 yılı emekli maaşı nasıl hesaplanır? 2020 yılı için asgari ücret ve emekli maaşı zamlarının belli olmasının ardından SGK ve Bağkur'dan emekli olacaklar emekli maaşlarını şimdiden hesaplamak istiyorlar.


2020 yılı emekli maaşı nasıl hesaplanır? 2020 yılı için asgari ücret ve emekli maaşı zamlarının belli olmasının ardından SGK ve Bağkur'dan emekli olacaklar emekli maaşlarını şimdiden hesaplamak istiyorlar. Ayrıca zaten emekli olanlar da zamlı emekli maaşlarını araştırıyorlar. SGK 2020 emekli maaşı hesaplama robotu devreye girdi. Vatandaş SGK ve Bağkur'lu olarak emekli olduğunda ne kadar maaş aldığını SGK emekli maaşı hesaplama robotu ile öğrenebiliyor. Detayları sizler için hazırladık...

2020 yılı için emekli maaşı zamlarının belli olmasıyla birlikte yeni emekli maaşları araştırılmaya başlandı. Emekli vatandaşlar ve emekli olacaklar şimdiden yeni emekli maaşlarını öğrenmek için harekete geçti. Emekli olduğumda ne kadar emekli maaşı alırım? 2020 emekli maaşı nasıl hesaplanır? SGK - Bağkur Emekli maaşı hesaplama robotu gibi araştırmalar internette yapılıyor.

2020 yılı Emekli maaşları %6,5 zamla ödenecek. Memur emeklileri ise %4,5 zam ve enflasyon farkı alacaklar. Yeni yılda zamlı emekli maaşları 17 Ocak 2020 tarihinden başlayıp 24-25 Ocak 2020 tarihine kadar ödenmeye devam edecek. SGK ve Bağkur emeklilerine yapılan zamlarla birlikte yeni emekli maaşları da hesaplara yatmaya başladı. Peki ama daha henüz emekli olmayan bir vatandaş, bugün emekli olsa ne kadar emekli maaşı alabilir? Bu sorunun cevabı da merak ediliyor.

SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA - 2020 EMEKLİ MAAŞI NE KADAR ALIRIM?

4A Statüsünde çalışan SGK'lılar, emekli olduklarında ne kadar maaş alabileceklerini kolayca öğrenebiliyorlar. SGK resmi internet adresindeki SGK Emekli Maaşı Hesaplama robotuna T.C Kimlik No, SSK Sicil No, Baba adı, Doğum Tarihi ve Nüfusa kayıtlı il gibi bilgiler girilerek bugün emekli olunursa ne kadar emekli maaşı alınacağı kolaylıkla öğreniliyor. 

SGK Emekli Maaşı Hesaplamak için; (https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/)

BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

4B Statüsündeki Bağkurlular da birçok yöntemle emekli olduklarında alacakları emekli maaşını şimdiden öğrenebiliyorlar. E-Devlet üzerinden giriş yaparak Bağkur sayfasından Esnaf mı Tarım(Çiftçi) mi olduğunu seçiyoruz. Ardından SORGULA seçeneğine tıklayıp işlemi tamamlıyoruz. 

Ancak tüm bu değerler yaklaşık olarak tahmini bir değer olarak karşımıza çıkmaktadır. Emekli olunduğunda 'kesin' alınacak emekli maaşını göstermeyecektir. Belli bir miktarda düşüş veya artış olabilir. Buna göre sorgulama yaptığınız bedelden daha az veya daha fazla emekli aylığı alacak olabilirsiniz.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER