Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi! 31 Ocak Evde Bakım Maaşı Yattı mı

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi! 31 Ocak Evde Bakım Maaşı Yattı mı
  • 30.01.2020

31 Ocak Cuma günü Evde Bakım maaşı yatan iller araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç vatandaşlar için verilen yardım parası 31 Ocak itibariyle hesaplara yatırıldı.


31 Ocak Cuma günü Evde Bakım maaşı yatan iller araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç vatandaşlar için verilen yardım parası 31 Ocak itibariyle hesaplara yatırıldı. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar, maaşlar yattı mı? Evde bakım parası yattı mı? Sorularını araştırıyor. Evde bakım aylığı sorgulama nasıl yapılır? Evde bakım maaşı il il yatırılıyor. 31 Ocak Cuma Evde bakım parasına dair tüm detayları bu haberimizde hazırladık...

2020 yılı Ocak ayı itibariyle zamlı evde bakım maaşları hesaplara yatırılıyor. 31 Ocak 2020 Cuma günü de evde bakım ödemeleri gerçekleştiriliyor. İl İl yapılan evde bakım maaşı ödemeleri Ocak ayı için artık son buluyor. Evde bakıma muhtaç vatandaşlar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ödenen evde bakım parası ödemeleri 31 Ocak 2020 Cuma günü de gerçekleştirildi. Evinde bakıma muhtaç olup ağır engeli bulunan vatandaşlar, Evde bakım parasından yararlanabiliyor. Bugün de Evde bakım maaşı yatan iller açıklandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde il ve ilçe müdürlükleri ödemeleri il il tarih sırasına göre gerçekleştiriyor.

31 Ocak Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi

31 Ocak Cuma günü evde bakım parası yatan iller listesine yukarıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Bugün toplam 41 ilde Evde bakım maaşları ihtiyaç sahiplerinin hesabına yatırıldı.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama
 
Evde bakım parasının yatıp yatmadığını E-Devlet platformu üzerinden online olarak sorgulayabilirsiniz. E-Devlet üyeliğinize giriş yapıp Arama kısmına 'Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama' yazıyoruz. Ardından bu sayfada evde bakım ödemesiyle ilgili tüm detaylarınıza ulaşabilirsiniz.

Evde Bakım Parası SMS Sorgulama

Evde bakıma muhtaç olup da evde bakım parası alan vatandaşlar, E-devlet yerine SMS ile de bilgi alabilirler. Ziraat Katılım Bankası müşterisi olanlar ve evde bakım aylığını bu bankadan alan vatandaşlar, BAKIYE yazıp 4747'e göndererek maaşlarının yatıp yatmadığını öğrenebilirler. (SMS ücretlidir.)
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER