Eyt için 2 Yasa Meclis'te! EYT Çözülüyor mu?

Eyt için 2 Yasa Meclis'te! EYT Çözülüyor mu?
  • 25.01.2020

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 2 yeni yasa teklifi TBMM'ye sunuldu! CHP'li 2 milletvekili, EYT sorunuyla ilgili 2 yeni yasa teklifini sundu. Peki EYT sorunu çözülecek mi?


Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 2 yeni yasa teklifi TBMM'ye sunuldu! CHP'li 2 milletvekili, EYT sorunuyla ilgili 2 yeni yasa teklifini sundu. Peki EYT sorunu çözülecek mi? Emeklilikte Yaşa Takılanlar Emekli Olabilecek mi? Basında EYT olarak geçen Emeklilikte Yaşa Takılanlar için verilen 2 yeni yasa teklifinde neler var? Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili flaş gelişmeleri sizler için hazırladık...

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili flaş gelişmeler halen yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Seçim kaybetsem de yokum.' açıklamasına karşın CHP'den 2 milletvekili Yüksel Özkan ve Kamil Oktay Sındır, 2 yeni kanun teklifini TBMM'ye sundu. CHP'li Milletvekilleri tarafından verilen 'EYT' teklifleri yasalaşırsa, EYT'liler olarak bilinen Emeklilikte yaşa takılanlar, sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

CHP'li Milletvekilleri Yüksel Özkan ve Kamil Oktay Sındır ayrı ayrı, toplamda 2 yeni kanun teklifini TBMM'ye sundu. 2 yeni 'EYT' kanun teklifi TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi. Bu komisyonda kabul edilir yani teklifler geçerse TBMM Genel Kurulu'nda görüşülüp oylanacak. Oy çokluğuyla kabul edilirse EYT sorununa bir nebze de olsa çözüm getirilmiş olacak. Şimdi gözler TBMM'de...

EYT KANUN TEKLİFLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP'li Milletvekilleri Yüksel Özkan ve Kamil Oktay Sındır'ın kanun teklifleri EYT'lileri heyecanlandırdı. Söz konusu yasa teklifleri kabul edilip yasalaşırsa EYT'liler için birçok avantaj sağlanmış olacak.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER