Facebook'un Kripto Para Birimi Libra Gecikecek!

Facebook'un Kripto Para Birimi Libra Gecikecek!
  • 20.01.2020

Facebook'un yeni kripto para birimi Libra ne zaman çıkacak? Yatırımcılar tarafından merakla beklenen Libra ile ilgili detaylar netleşmeye başlıyor.


Facebook'un yeni kripto para birimi Libra ne zaman çıkacak? Yatırımcılar tarafından merakla beklenen Libra ile ilgili detaylar netleşmeye başlıyor. Kripto para birimleri arasına yeni katılması beklenen Libra ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı! Libra'nın 2020 yılı içinde piyasaya sürülmesi beklenmiyor! Açıklama İsviçre'den geldi. Detaylar haberimizde sizlerle...

Kripto para piyasalarına yeni sürülecek Facebook'un kendine ait kripto para birimi Libra ile ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor! Bitcoin ve XRP'e rakip olması beklenen Libra, 2020 yılında piyasaya sürülemeyebilir! İsviçre'den yetkililer küresel para birimi olarak Libra'nın bazı problemlerle karşı karşıya olduğunu açıklıyor. Bloomberg News'te de yer verilen haberlere göre Libra, bu yıl içerisinde piyasaya sürülemeyebilir. 

2020 yılında piyasalarda olması ve işlem görmesi beklenen Libra'nın bu yıl ortaya çıkışı ertelenebilir. Konuyla ilgili İsviçre Maliye Bakanı Ueli Maurer de Libra'nın şuanki pozisyonuyla İsviçre'de kullanıma giremeyeceğini söyledi. Maurer, Facebook'un kripto para birimi projesi olan Libra'yı başarısız bir proje olarak niteledi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) da şu sıralar Libra'nın meşruluğunu sorguluyor. Özellikle son ABD seçimlerinde Facebook'un kişisel verileri kötüye kullanması ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in yargılanması, Libra'ya gölge düşürdü. Öyle ki Libra'nın mali suçlar için kötü niyetli kişiler tarafından cazip şekilde kullanılabileceği düşünülüyor. Bir diğer görüş ise SEC'in Libra'nın Dolar'a rakip olmasından kaygılanması sebebiyle Libra konusunda temkinli davrandığını ortaya koyuyor. İsviçre başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ise bekle-gör stratejisiyle Libra'ya karşı konum almak istiyorlar. 

LİBRA 2020 YILINDA ÇIKAMAYABİLİR

Libra'nın şuanki koşullarla 2020 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi ve yürürlüğe konması zor görünüyor. Ancak Facebook'un Libra projesinin başındaki isim olan Bertrand Perez, Genoa'daki Blokchain Konferansında yaptığı konuşmada Libra'nın 2020 yılı içinde yürürlüğe konacağını duyurmuştu. Ancak Devletlerin Libra üzerindeki kontrole ilişkin kaygıları bu arzı ileri bir tarihe erteletecek gibi görünüyor.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER