Flaş EYT Gelişmesi! Erken Emeklilikte 3600 Gün Formülü Masada

Flaş EYT Gelişmesi! Erken Emeklilikte 3600 Gün Formülü Masada
  • 03.02.2020

Toplumda EYT olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlar, sorunlarının bir an önce çözülüp emekli olmak istiyorlar. EYT sorununun çözümüyle ilgili birçok formül de masaya yatırılmış durumda. EYT yasası ile son gelişmeler vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor.


Toplumda EYT olarak bilinen Emeklilikte Yaşa Takılanlar, sorunlarının bir an önce çözülüp emekli olmak istiyorlar. EYT sorununun çözümüyle ilgili birçok formül de masaya yatırılmış durumda. EYT yasası ile son gelişmeler vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. EYT'liler, mağduriyetlerinin giderilmesini ve hakları olan emeklilik hakkının sağlanmasını istiyor. EYT Erken emeklilikle ilgili 3600 gün formülü masada! Detayları sizler için bu haberimizde hazırladık...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen binlerce vatandaş, bir an önce mağduriyetlerinin giderilip emekli olmayı bekliyor. Hükümet, EYT konusunda kapıları kapatmış olsa da EYT'nin çözümü için makul formüller konuşulmaya ve tartışılmaya devam ediyor. EYT yasasıyla ilgili son gelişmeler vatandaşlar tarafından da merakla takip ediliyor. Yüz binlerce EYT'li, gelecek müjdeli haberle emekli olmayı bekliyor. Eyt - Erken emeklilikle ilgili son gelişmeleri bu haberimizde hazırladık.

EYT sorunun çözümü için TBMM'de şu anda 3 yöntem Genel Kurul'da görüşülmek üzere sevk edilmiş durumda. EYT'li olup yaşa takılanlar için yaş şartının kaldırılmasını öngören 3600 prim ödeme gün sayısı yöntemiyle 3600 gün ve üzeri prim ödeme gün sayısını tamamlayan kadın erkek tüm çalışanlar derhal emekli olabilecek. Bu yöntemin TBMM'de görüşülmesi bekleniyor. EYT Yasasıyla ilgili tarih de merakla bekleniyor.

EYT YASASINDA SON DURUM NE? EYT ÇIKACAK MI?

TBMM'de gündem yoğun. İkinci yargı paketi, Af ve Ceza indirimi gibi konuların yanı sıra KYK borçlarıyla ilgili düzenleme ve daha birçok kanun teklifi görüşülüyor. Bunun yanı sıra EYT ile ilgili kanun teklifleri de meclis gündeminden düşmüyor. Meclis'te EYT görüşmelerinin devam etmesi ve hatta Cumhurbaşkanı'nın da EYT sorununun çözümü için adım atabileceği yüksek sesle dillendiriliyor. EYT yasasıyla ilgili ilerleyen günlerde Hükümet kanadından büyük bir sürpriz gelebilir!

EYT'DE 3600 GÜN FORMÜLÜ

Kadınlar 50, Erkekler ise 55 yaşı doldurup 10 yıl (3600 gün) prim ödemiş ise hemen emekli olabilecek! EYT'nin çözümü için ortaya atılan çözüm formüllerinden biri de 3600 gün formülü olarak bu şekilde yer alıyor. 1969 ve daha önce doğan her çalışan, 10 yıl yani 3600 gün prim ödemişse derhal emekli olabilecek.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER