İBB'den 30 Bin Öğrenciye Burs! Başvurular Başladı

İBB'den 30 Bin Öğrenciye Burs! Başvurular Başladı
  • 28.01.2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2020 yılı Burs başvurularını topluyor. İBB, Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı bursuyla 30 bin üniversite öğrencisine maddi destek sağlayacak!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2020 yılı Burs başvurularını topluyor. İBB, Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı bursuyla 30 bin üniversite öğrencisine maddi destek sağlayacak! İBB Genç Üniversiteli eğitim yardımı burs başvuruları başladı! 6 Şubat 2020 tarihine kadar İBB burs başvuruları sürecek. Peki kimler nasıl başvurabilir? İBB'den burs almak için gerekli başvuru şartları ve başvuru belgeleri nelerdir? Sizler için hazırladık...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2020 yılında da üniversite öğrencilerine yönelik burslarına devam ediyor. 2020 yılında da 30 bin üniversite öğrencisine maddi destek verilecek. Genç Üniversiteli Eğitim yardımı kapsamında burs için başvurular da devam ediyor. 6 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek başvurular sonucu 30 bin üniversite öğrencisine burs verilecek. İBB'den burs almak isteyen Üniversite öğrencileri, https://gencuniversiteli.ibb.istanbul adresinden başvuru yapabilecekler. Bu adreste T.C Kimlik numarası, Ana-Baba adları ve doğrulama kodu bilgileriyle giriş yaparak başvuru işlemleri tamamlanabiliyor. 

İBB Burs Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Başvuru Yapabilir?

İBB burs başvurusunda bulunabilmek için üniversite öğrencilerinde belli başlı şartlar aranmaktadır. İBB'ye burs başvurusunda bulunacak adayların İstanbul'da ikamet etmeleri, önlisans veya lisans programlarında öğrenci olmaları, normal öğrenim süresi içinde eğitim öğretime devam ediyor olmaları, yüzdelik sistemde ortalamanın 53, 4'lük not sisteminde ise en az 2 olması gerekmektedir. 

Bu şartlar dışında T.C vatandaşı olmak ve gelir durumu açısından bursa ihtiyaç duyuyor olmak da gerekiyor. Bir de burs başvurusunda bulunacak adayın ya Devlet üniversitesinde okuması ya da Vakıf üniversitelerinde %100 burslu okuyor olması gerekmektedir.

İBB Burs Başvuru için Gerekli Belgeler Nelerdir?

- Öğrenci belgesi ve not durumunu gösteren transkript.
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- Sabıka kaydı / Disiplin cezası almadığına dair belge
- Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (Gelir belgesi maaş bordrosu vb.)
- Varsa okuyan kardeşleri gösteren belgeler
Sadece aktif olan kardeşler dikkate alınacaktır. Kayıt donduran kardeşler öğrenci sayılmaz. Açık öğretimde okuyan kardeşler öğrenci sayılmaz.
- Varsa kendisinin ya da aile bireylerinin engelli raporu fotokopisi
- Kendisi ve ailesi için ikametgah belgesi
- Öğrencinin banka hesap bilgilerini içeren belge

Bu belgeler de başvuru ile birlikte İBB'ye teslim edilecektir. İBB Burs başvuruları 6 Şubat 2020 tarihine kadar sürecek. Başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla ilgili herhangi bir tarih verilmedi. Ancak başvuruların kısa sürede sonuçlandırılması bekleniyor.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER