Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar
  • 17.01.2020

Kredi notum sıfır, kredi alabilir miyim? Kredi notu olmayana kredi veren bankalar hangileridir? Krediler, bankaların herkese sunduğu bir ürün olup, kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaları ve yatırım yapabilmeleri için gerekli olan kaynağı elde edebilmeleri için verilir.


Kredi notum sıfır, kredi alabilir miyim? Kredi notu olmayana kredi veren bankalar hangileridir? Krediler, bankaların herkese sunduğu bir ürün olup, kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaları ve yatırım yapabilmeleri için gerekli olan kaynağı elde edebilmeleri için verilir. Her banka kredi vermektedir, fakat bu krediler maalesef herkese açık değildir. Kredi notunuz düşük veya sıfır olması durumunda, istediğiniz krediyi kullanamazsınız. Peki, kredi notu sıfır olanlara bankalar kredi verir mi? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kredi Notu 0 Olanlar İçin Kredi 

Acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerine başvurabilirsiniz. Fakat, başvurunuzun onaylanması için bankaların belirlediği kriterlere uygun olmanız gerekir. Öncelikle kredi notunuzun ve gelirinizin iyi olması gerekir. Kredi notu ve geliri yüksek olan kişiler daha kolay daha avantajlı kredi kullanabilmektedir. Bu kişiler için uygulanan faiz oranları da daha düşük olacaktır. Fakat, bu zamana kadar hiçbir şekilde kredi veya kredi kartı kullanmamış kişilerin, yani herhangi bir banka ile ilişiği olmamış olanların kredi notları sıfırdır. Bu kişiler ne iyi müşteri ne de riskli müşteri kategorisinde bulunabilirler. Fakat, yine de bu kişilerin kredi borçlarınızı zamanında ödeyip ödeyemeyeceği belli olmayacağı için çoğu banka bu kişilere kredi vermemekte veya verdiği krediler çok düşük meblağlardadır. Bu durumda, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kamu bankaları bazı şartları sağlamaları durumunda kredi notu 0 olanlara kredi sunmaktadır.

Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar 

Kredi notunuzun sıfır olması demek, bu zamana kadar bankanın sunduğu kredi ve kredi kartlarını kullanmadığınız anlamına gelir. Böyle bir durumda, kredi profiliniz oluşmayacağı için bankalar kredi vermek konusunda tereddütler yaşayabilir. Kamu bankaları başta olmak üzere birkaç banka kredi notu olmayan kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredilerden faydalanmak için belli bir süre sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekir. 6 ay boyunca sigortalı bir işte çalışıyor olmanız, kamu bankalarından 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz için yeterli olacaktır. Kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar ise:

Ziraat Bankası
Vakıfbank
Halkbank
Garanti BBVA
Fibabanka

Ziraat Bankası 0 Kredi Notuna Kredi

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankası olan Ziraat Bankası, birçok farklı özellikle vatandaşlara ürün ve hizmet sunmaktadır. Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, kredi notu sıfır olan kişilere de kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankadan 30.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Bunun için 6 ay boyunca sigortalı bir işte çalışıyor olmanız yeterli olacaktır. Kredi başvurusu yaparken, gelirinizi gösteren resmi bir belgenin dosyanızda bulunması gerekir. Başvurunuzu Ziraat Bankası şubelerine giderek gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Sıfır Kredi Notuna Kredi 

Diğer bir kamu bankası olan Vakıfbank ile de kredi notunuzun sıfır olması durumunda başvuru yapabilirsiniz. Vakıfbank ile de kredi kullanmak için 6 ay boyunca sigortalı olarak çalışıyor olmanız yeterli olacaktır. Başvurularınızı şube üzerinden gelir belgeniz ile yapmanız gerekir. Size en yakın Vakıfbank şubesini öğrenmek için buraya tıklayın.

Halkbank Sıfır Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi 

Halkbank da bir kamu bankası olup, kredi notu henüz sıfır olan vatandaşlara kredi vermektedir. 6 ay boyunca sigortalı olarak çalışıyor olmanız Halkbank ihtiyaç kredisi alabilmeniz için yeterlidir. Genel olarak, 20.000 TL’ye kadar varan kredi kullanmanıza olanak tanıyan Halkbank müşterisi olmanız durumunda, kullanacağınız kredi limiti daha yüksek olacaktır. 60 ay vadeli bu krediden faydalanmak için gelir belgeniz ile Halkbank şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası 3 Aylık Sigorta ile Kredi

Garanti BBVA da kredi notu sıfır olan vatandaşlara üç aylık sigortaya sahip olmaları durumunda kredi imkanı sunmaktadır. 20.000 TL’ye kadar varan limitte 60 ay vade seçeneğiyle kredi kullanabilirsiniz. Gelir belgenizi alarak Garanti şubelerine gidebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fibabanka 100.000 TL’ye Kadar Kredi 

Kredi notunuz sıfır olsa bile Fibabanka ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Başvurularınızı Fibabanka şubesi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu ihtiyaç kredisinden faydalanmak için 3 aydır sigortalı olarak çalışıyor olmanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak, diğer bankalara göre daha yüksek bir limitte kredi sunduğu için vatandaşlardan kefil talep etmektedirler.

Yukarıda sizinle Sıfır kredi notuna kredi veren bankaların listelerini ve hangi şartlarda kredi verebileceklerinden bahsettik. Kamu bankaları başta olmak üzere, birçok bankaya kredi başvurusu yapabilir hem ihtiyacınızı karşılamış hem de kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ödemelerinizi zamanında ve tam bir şekilde yapmanız durumunda, kredi notunuz yükselecektir.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER