Milli NBA Oyuncumuz Furkan Korkmaz Rekor Kırdı

Milli NBA Oyuncumuz Furkan Korkmaz Rekor Kırdı
  • 11.02.2020

NBA’de Philedelphia 76ers için forma giyen milli NBA oyuncumuz Furkan Korkmaz, son iki haftadır izleyicilerine adeta bir resital sunuyor. Şutör Gard pozisyonunda görev alan Furkan Korkmaz, 76ers takımında JJ Reddick gibi bir şutör eksildiği için bu sezon daha fazla dakika alma şansı yakaladı.


NBA’de Philedelphia 76ers için forma giyen milli NBA oyuncumuz Furkan Korkmaz, son iki haftadır izleyicilerine adeta bir resital sunuyor. Şutör Gard pozisyonunda görev alan Furkan Korkmaz, 76ers takımında JJ Reddick gibi bir şutör eksildiği için bu sezon daha fazla dakika alma şansı yakaladı. Öncesinde uzun forvet rolünde daha fazla görev alan milli oyuncumuz, şutör gard pozisyonunda oynadığı maçlarla birlikte verimliliğini arttırdı. Şutunun tehdit edildiği maçlarda büyük bir soğukkanlılıkla üçlükleri gönderen milli oyuncumuz bu sezonki gösterdiği performanslarla adeta göz dolduruyor. 76ers Takım Tarihine İsmini Yazdırdı

 
2020 yılına gelene kadar 76ers takım tarihinde yedek kadrodan gelerek üst üste otuz sayının üstünde performans gösteren sadece iki tane isim var:
  1. JJ Reddick
  2. Furkan Korkmaz
Memphis Grizzlies maçında 34 sayı, 6 ribaunt ve 4 asistle kariyer rekorunu kırmış olan Furkan Korkmaz istikrarlı bir şekilde devam ettiği bu süreçte, Chicago Bulls takımına karşı oynadığı maçta da 31 sayı atmayı başardı. Chicago Bulls takımına karşı oynadığı maçta genç oyuncumuzun kendine güveni gözden kaçmadı. Daha fazla süre almasıyla birlikte oyununu da geliştiren ve verilen sürelerin boşa olmadığını kanıtlayan Furkan Korkmaz, NBA’deki yeni üçlük odaklı oyunlara kendini adapte etmiş durumda.
  Furkan Korkmaz’ın Başarısında 76ers Oyuncularının Konumu

 
Geçtiğimiz senelere göre kadrosuna bu sene başarılı oyuncuları katmayı başaran 76ers, genellikle Joel Embiid ve Ben Simmons etrafında oyunlar kuran bir takım. Ama son sezonlarda yaptığı transferler ile artık kurabileceği çok daha fazla sayıda oyun opsiyonu mevcut. Tobias Harris ve Al Horford transferleri 76ers için bu sezonun en büyük avantajlarından diyebiliriz. Hem pota altında ribaunt savaşında takımı sırtlayabilecek bir oyuncu olan Al Horford, hem de clutch-time dediğimiz maçın son dakikalarında gerektiği zaman sorumluluk alabilen ve çok keskin bir şutör olan Tobias Harris kendilerinden bekleneni vermeye devam ediyorlar. Takımın asıl odak noktası Ben Simmons. Ben Simmons ligin en iyi oyun kurucularından ve kendisi All-Star konumunda bir point-guard. Yani Furkan Korkmaz’ı Cedi ile karşılaştıracak olursak, Cedi’ye Collin Sexton’ın, Furkan’a ise Ben Simmons’ın pas verdiğini unutmayalım. NBA liginde bir numara olarak adlandırılan mevkide oynayan oyuncular, takımın kaderinde en büyük rolü alan oyunculardır. Ben Simmons ise son iki maçta görüldüğü üzere oynattığı setlerle ve Furkan ile oynadıkları Pick and Fade ve Pick and Roll oyunlarında gerçekten Furkan ile birlikte harika bir sinerjiye sahip. Joel Embiid’in sakatlığından dönüşünden sonra büyük beklentiler içinde olan takım için milli NBA oyuncumuz Furkan Korkmaz, gerçekten yedek kulübesinden gelecek gizli bir silah diyebiliriz.
  >Gelecekte Furkan’ı Neler Bekliyor?  

Son zamanlardaki performansı ile 76ers koçunun büyük beğenisini alan Furkan Korkmaz için ilk beş çanları çalmaya başladı. Ama bu konuda Furkan’ın en büyük dezavantajı 76ers ilk beş kadrosunun çok kaliteli bir yapıya sahip olması. Furkan Korkmaz’ın bu konuda yapabileceği alternatif ise Lou Williams gibi oyuna sonradan katılıp takımın kaderini değiştiren büyük bir oyuncu olması. Play-Off oynayacağı ihtimali yüksek olan 76ers geçen seneki play-off oyunlarında maalesef Toronto Raptors’a, yani geçen senenin şampiyonuna yenilmişlerdi. Kawhi Leonard gibi büyük bir ismi kaybeden Raptors ligde gayet iyi durumda olmasına rağmen bu sezon doğu tarafında 76ers ve Bucks arasında bir final olacağı umudundayız. Celtics, Pacers, Bucks ve Raptors gibi takımlara karşı play-off maçlarında boy gösterecek olan 76ers takımı kadrosundaki sinerjiyi ve potansiyeli yakalayabilirse, Furkan Korkmaz’ı bir doğu finali bekliyor diyebiliriz. Furkan Korkmaz, Play-off döneminde de aynı istikrarlı performansı sergilerse kendisinden çok söz ettireceği kesin. Umarız doğu finallerinden şampiyonluğa kadar ulaşan bir serüvenle Furkan, kendisine bir yüzük almayı başarırır.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER