Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2020

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2020
  • 17.01.2020

Öğrenciye kredi veren bankalar hangisidir? Öğrenciyim, kredi kullanabilir miyim? Her banka ihtiyaç kredisi sunmaktadır ve bu kredilere başvuru yapabilmeniz için kriterlere uygun olmanız gerekir.


Öğrenciye kredi veren bankalar hangisidir? Öğrenciyim, kredi kullanabilir miyim? Her banka ihtiyaç kredisi sunmaktadır ve bu kredilere başvuru yapabilmeniz için kriterlere uygun olmanız gerekir. Şartları sağlamadan kredi kullanmanız mümkün değildir. Eğitim masraflarını karşılamak amacıyla, bazı bankalar öğrencilere kredi sunmaktadır. Bu kredilerden öğrenci olmanız veya bir kurumdan eğitim almanız durumunda faydalanabilirsiniz. Maalesef, her banka öğrenciye kredi sunmamaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar hakkında merak ettikleriniz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 

Acil nakit ihtiyacınızı, bankaların sunduğu ihtiyaç kredileri sayesinde giderebilirsiniz. Fakat, kredi alabilmek için bazı kriterleri karşılıyor olmanız gerekir. Öncelikle, herhangi bir kredi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Buna ek olarak kredi notunuzun iyi ve gelirinizin kredi aylık ödemelerini karşılayabilecek durumda olması gerekir. Kara listede olmanız durumunda da kredi başvurunuz reddedilecektir. Gelir belgesiz, istediğiniz limitte kredi kullanmanız biraz zordur. Fakat, bankalar, eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için öğrencilere ihtiyaç kredisi vermektedir. 60.000 TL’ye kadar limitte 60 ay vade seçeneğiyle kredi kullanabilirsiniz. Öğrencilere kredi veren bankalar ise: 

•    Ziraat Bankası 
•    İş Bankası 
•    ING Bank 
•    Odeabank 
•    Denizbank 
•    Yapı Kredi Bankası 
•    Garanti Bankası 
•    VakıfBank 
•    Fibabanka 

Listede yer alan bankalara öğrenci belgeniz ile başvuru yapmanız durumunda, gelir belgesi göstermeden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bazı durumlarda sizden kefil talep edilebilir. 

Ziraat Bankası’ndan Öğrenciye Kredi 

Ziraat Bankası şubelerine giderek, eğitim kredisine başvuruda bulunabilir ve okul, dershane, üniversite eğitim harcamalarınız için gerekli olan finansmanı alabilirsiniz. 60 ay vade ile alabileceğiniz bu kredide uygulanan faiz oranı %1.12’dir. Ziraat Bankası Eğitim Kredisi başvurusu gerekli belgeler:

•    Kredi başvuru formu 
•    Kimlik Kartı/Nüfus cüzdanı
•    Gelir Belgesi (çalışıyorsa)
•    Öğrenci Belgesi -- Eğitim Programı Kabul Belge veya Fatura
Yukarıda belirttiğimiz belgeler dışında da banka ekstra belge sizden talep edebilir.

DenizBank Eğitim Kredisi 

Denizbank, eğitim kredisi adı altında öğrencilerin üniversite ve kurs eğitim ücretlerini karşılamaları için kredi sunmaktadır. DenizBank ile kullanabileceğiniz kredi üst limiti 55.000 TL’dir. Eğitim kredisi için uygulanan faiz oranı %1.34 olacak ve 60 ay vade imkanı sunulacaktır. Bu krediden faydalanmak için Denizbank şubesine gitmeniz gerekir. Başvurunuz için sizden, nüfus cüzdanı fotokopisi, eğitim programına kabul belgesi ve ikametgah belgesi talep edilecektir. Bunların dışında gelir belgesi veya kefil de şubenin şart görmesi durumunda sizden istenebilir. Size en yakın Denizbank şubesi için buraya tıklayın.

VakıfBank Öğrenci Kredisi 

Vakıfbank, ihtiyaç kredisi çerçevesinde öğrencilere kredi sunmaktadır. Bu kredilerle eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz. 40.000 TL’ye kadar varan krediler için en fazla 36 ay vade imkanı sunulmaktadır. Kredi başvurunuzu, şube üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvurusu sırasında, öğrenci belgenizi veya dahil olduğunuz eğitim programına ait belgeyi teslim etmeniz gerekir.

Fibabanka Öğrenci Kredisi

Fibabanka da, öğrencilerin ihtiyaçlarınız karşılamaları ve eksik olan eğitim masraflarını karşılamak amacıyla kredi sunmaktadır. Yaklaşık olarak %1.43 olarak uyguladığı faiz oranıyla birlikte 48 ay vade imkanı sunmaktadır. Başvurularınızı, şubeye giderek kolaylıkla yapabilirsiniz. Buna ek olarak SMS ile de Fiba banka öğrenci kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Telefonunuza büyük harflerle OKUL yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazıp 3422’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Banka kısa süre içerisinde, başvuru sonucunuzu size bildirecektir. Başvurunuzun onaylanması durumunda size yakın Fibabanka şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. 

Yukarıda öğrenciye krediye veren bankalar hakkında bilgi verdik. Öğrenci belgeniz veya eğitim konusunda faturanız olması durumunda kredi başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Kampanyalarda değişiklikler olabileceği için başvuru yapmadan önce ilgili bankanın kampanyaları hakkında detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. 

 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER