Para Kazandıracak İş Fikirleri

Para Kazandıracak İş Fikirleri
  • 11.02.2020

Eğer kendi işinizi kurmak ve burada büyümek istiyorsanız, para kazandıracak iş fikirleri konusunda destek almalısınız. Hemen hepimizin hayalidir, maaşlı işlerimizi bırakmak ve kendi yağımızda kavrulmak.


Eğer kendi işinizi kurmak ve burada büyümek istiyorsanız, para kazandıracak iş fikirleri konusunda destek almalısınız. Hemen hepimizin hayalidir, maaşlı işlerimizi bırakmak ve kendi yağımızda kavrulmak. Tabi bunu kör gözlerle ve düşünmeden yapmak, başarısızlığın ilk adımları olacaktır. Öncelikle hangi sektörlerin güçlü olduğunu bilmek gerekiyor. Sadece bilmekte yetmez. O sektörler hakkında bilginiz olmak zorundadır. Bilmediğiniz bir işe girişirseniz eğer, sektörü ne olursa olsun kaybetmeye mahkumsunuzdur.
 
Burada birazdan anlatılacak para kazandıracak iş fikirlerini incelemeniz size fikir verecektir. Hangi işe başlamak ya da hangi sektörün bir parçası olmak istediğinize detaylara baktıktan sonra karar verirsiniz.

Organik Tavuk Yetiştiriciliği

Ülkede yaşayan nüfusu, yeterli üretim olmadığı için beslemede yetersiz kalınan noktada fabrikasyon üretim ön plana çıkıyor. Günümüzde ise çoğu tüketici artık bu tarz yiyecekler yerine daha sağlıklı koşullarda üretilen gıdaları tercih ediyor. Bunlardan biri de organik tavuk yetiştiriciliğidir. Kırmızı etin hem aşırı şekilde pahalı olması hem de sağlık açısından beyaz etten çok da iyi durumda olmaması nedeniyle tavuk etinin önemi artmıştır. Aynı zamanda tam bir protein kaynağı olan yumurta üretimini de yapma imkanınız oluyor. Özellikle son 5 yıldır tavuk hakkında çıkan spekülatif haberler nedeniyle organik tavuk yetiştiriciliği büyün önem kazanmaya başladı. Pazarını her geçen gün arttırmaktadır.

Çevre Dostu Akıllı Binalar Yapımı ve Malzeme Satışı

Dünyamızın hızla büyümesi ve bu büyüme ile doğru orantıda kirlenmesini büyük bir endişeyle izliyoruz. Plansız büyüyen inşaatlar, trafikteki otomobillerin çoğalması gibi nedenlerin hepsi çevre kirliliğinin bir parçasıdır. Bu sebeple değişik bir şeyler yapılmalıdır. İnsanlar farklılık arar, doğaya uygun binaları tercih eder, onlara bunu sunmak gerekir. Bu hiç olmayan bir pazarda güçlü bir büyüme gerçekleştirmenize imkan verecektir. İster bu binaları yapıp satan müteahhitlerden olun, isterseniz de bu plana hizmet eden, parça temini sağlayan firma olun fark etmez, herkes kazanacaktır. Çevre dostu boya, inşaat malzemeleri kullanmalı, satmalı. Aynı zamanda güneş panelleri de bu sektörün sağlayacağı kazanç bakımından en önemli malzemeleri olması seçeneği önümüzde duruyor. Para kazandıracak iş fikirleri listesinin en gizemli sektörüdür.

Bebek Ürünleri Malzeme Satışı

Yetişkinler kendileri için yapacakları tüm harcamaları kısarlar. Bebekleri olduğunda maddi durumları ne olursa olsun kendileri için ayırdıkları bütçelerden feragat ederler ama bebekleri için asla harcamalarını engellemezler. O yüzden bebek ürünleri satışı üzerine açılacak dükkan ile büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. Bebek maması, bebek kıyafetleri, bebek oyuncakları gibi tüm ürünleri satabilirsiniz. Burada dikkat edilecek en önemli husus, hijyenik ürünlerden geçiyor. Aileler, bebekleri için hijyenik olan ve güvenilir malzeme kulalnılan ürünleri tercih ederler. Bu sebeple kalitesiz mal satmaya kalkarsanız bu sadece sizin prestijinize ve para kaybetmenize neden olacaktır.

E-Ticaret Alanında Satış Yapmak

Tüm firmalar yavaş yavaş teknolojik çağa geçiş yapıyor. Yakın zamanda çıkacak olan 5G, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi dünyada daha hızlı veri alışverişi ve akıllı sistemlerin olacağı ana doğru hızla gidiyoruz. Pek çok sektör bu geçiş aşamasında ne yazık ki olamayacak. Bu sebeple internetten yapılan ticaretin payı ciddi oranda artacaktır. Yapılan iş ile ilgili pazarlama, reklam gibi stratejilerde bulunulmalıdır. Yeni bir iş olarak da rekabet gücünde olabileceğiniz ürünlerin satışı ile işe başlayabilirsiniz.
 
Bilgi İşlem Destek Hizmetleri

2020 yılı itibari ile teknolojik olarak çok ciddi sıçramalar olacağı ön görülüyor. Haliyle etrafımız bilgisayar ve türevleriyle dolup taşacak. Bu durumda da para kazandıracak iş fikirleri alanında en büyük payı alacak gibi duruyor. Bilgi işlem destek hizmetleri, genel anlamda teknolojik ticaretten çok daha fazla kazanç sağlayan bir sektör. Çünkü teknolojik konular üzerine sürekli eksiklikler, sorunlar olacağı için adeta bu birime bağlı olacağız. Siber saldırıların ve sanal suçların artış gösterdiği gerçeğini de göz önüne alırsak değeri biraz daha katlanıyor. Kişisel verilerimizi ve önemli bilgilerimizi korumaya yönelik tedbir almamız gerektiğinde ilk gideceğimiz yer olacaktır.

Mimarlık Firmaları

İnşaatların aşırı bir şekilde yapılması ve insanların evlerine ekonomik nedenlerle iç dizayn yaptırmaya yanaşmaması nedeniyle adeta dibe vuran sektör yeniden canlandı. Dekorasyon fikirlerinin hızla artması ve kalitenin üst seviyelere çıkması ile birlikte sektöre hareketlilik geldi. Özellikle salon dekorasyonlarına rağbet oldukça yükselmiş durumda. Yeni bir salona, mutfağa sahip olmak isteyen ev sahipleri bu işi uzmanına bırakma tarafındalar. Bu sebeple bu alanda şimdi ve ilerleyen zamanlarda potansiyel yüksek durumda.

Oto Yıkama Kuaför

Eskiden mahallelerde bir kova su alınır arabalar yıkanırdı. Artık tembellikten midir? yoksa alaycı gözlerle bakan insanlardan mı çekinilir bilmiyorum ama aracını mahallede yıkayan kimse kalmadı. Bu sebeple bu tarz firmalara hemen her noktada ihtiyaç var. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde açılması tabi ki reklamı bakımından çok daha etkili olacaktır. Ya da ihale ile AVM otoparklarında ki oto yıkamaları alabilirseniz ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Belki de para kazandıracak iş fikirleri listesindeki para akışının en canlı olduğu sektördür.
Üstelik bu yatırım için çok büyük sermayelere gerek yok. Başlangıç aşamasında sadece büyük gider olarak kira gideri göze çarpıyor. Suyun tazyikli gelmesi için bir makine, yıkama deterjanları, bezler, iç temizlik için süpürgeler sürekli ihtiyacınız olacak malzemelerdir. Yıkamalarda yapılacak kampanyalar ile para vermeden reklamınızı bile yapabilirsiniz.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER