Piyasalarda Hareketlilik! Petrol Fiyatları Sert Yükseldi

Piyasalarda Hareketlilik! Petrol Fiyatları Sert Yükseldi
  • 21.01.2020

Küresel piyasalarda hareketlilik yaşanıyor. Asya'da hisse senetleri 7 haftalık aralıklı yükselişin ardından bu haftada da sınırlı yükselişi sürdürüyor.


Küresel piyasalarda hareketlilik yaşanıyor. Asya'da hisse senetleri 7 haftalık aralıklı yükselişin ardından bu haftada da sınırlı yükselişi sürdürüyor. Bölgesel hisse göstergeleri 2018 yılından bu yana en yüksek seviyeyi göstermiş durumda. Petrol'de varil fiyatları ise sert bir yükseliş gerçekleştirdi. Ham petrolde fiyatlar Libya ve Irak'daki petrol arzı sıkıntıları nedeniyle yükseliyor. Detayları sizler için hazırladık...

Petrol fiyatları yükselişe geçti! Küresel piyasalardaki hareketlilik Petrolde sert yükselişlerle kendini gösteriyor. Libya ve Irak'taki petrol arzında yaşanan sıkıntılar da petrol fiyatlarının sert yükselişinin en büyük nedeni olarak gösteriliyor. Tokyo, Seul, Şangay ve Sidney hisseleri de yükselmiş durumda. Hong Kong borsası ise günü düşüşle sürdürüyor. ABD ve Avrupa'da hisse göstergeleri 2018 yılından bu yana ilk kez rekor seviyeye yükselmiş durumda. Çin'in Yuan'ı da Dolar ve diğer para birimleri karşısında değer kazanmaya başladı.

Çin ile ABD arasında imzalanan birinci faz ticaret anlaşmasının etkileri görülmeye başlandı. Küresel piyasalar, yaklaşık 7 haftadır süren yükselişlerin yanı sıra bu haftayı da sınırlı yükselişlerle devam ettiriyor. 

Petrol Fiyatları Risk İştahıyla Artıyor!

Petrol traderları, Libya'da bazı limanlardan petrol ihracatının engellenmesinin ardından gelişmeleri izliyor. Uluslararası liderler Libya'da daha güçlü bir ateşkes hedefliyor. Irak'ta ise huzursuzluğun artmasıyla birlikte ikinci bir üretim alanındaki arz risk altında bulunuyor.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER