Reysaş Durdurulamıyor! Hisse 50 Kuruştan 9 TL'ye Geldi!

Reysaş Durdurulamıyor! Hisse 50 Kuruştan 9 TL'ye Geldi!
  • 21.01.2020

Borsa İstanbul'da işlem gören Reysaş hisseleri yükselmeye devam ediyor! Reysaş hisselerindeki yükseliş, birçok tedbir kararına rağmen halen daha sürüyor.


Borsa İstanbul'da işlem gören Reysaş hisseleri yükselmeye devam ediyor! Reysaş hisselerindeki yükseliş, birçok tedbir kararına rağmen halen daha sürüyor. Defter değeri 50 kuruş olan hisse kısa sürede 8 TL olarak yatırımcısına servet kazandırdı! Tam 16 kat değerlenen Reysaş hisseleri bugün itibariyle de en çok kazanan hisse senetleri arasına girmeyi başardı. Detayları sizler için hazırladık...

Reysaş rekora doymuyor! Reysaş hisseleri, 20 Ocak Pazartesi yeni hafta başlangıcında da en çok kazandıran hisse senetleri arasında zirveye yerleşti! Defter değeri 50 kuruş olan Reysaş Lojistik hisseleri, 8 lira 85 Kuruş değeriyle yatırımcısına adeta servet kazandırdı. Reysaş 7,60-7,70 bandında başladığı 20 Ocak Pazartesi haftabaşı gününü %19,92'lik pozitif değişiklikle 8,85'den kapattı. Tavan yapan Reysaş hisseleriyle ilgili SPK'dan tedbir kararı gelmişti.

REYSAŞ SERVET KAZANDIRDI

Reysaş hisseleri, 29 Ocak 2020 seans bitimine dek brüt-takas uygulamasıyla karşı karşıya kaldı. Yine de Reysaş hızla yükselmeye devam ediyor. Reysaş hisselerinin defter değeri 0,50 kuruş olsa da piyasa değeri şu anda 8,85 TL olarak işlem görüyor! 16 kattan daha fazla kazandıran Reysaş, yeni yılda yatırımcısını zengin etmiş gözüküyor. Başlangıç sermayesi 119 milyon 350 bin TL olmasına karşın öz sermayesi 61 milyon TL'ye kadar düşen Reysaş, özel bir durum olmamasına karşın 1 TL'den 8 TL'ye yükselerek yatırımcıyı şaşırttı. 

Tedbire ve özel bir durum olmamasına karşın Reysaş'ın hisse fiyatlarının bir anda tavan tavan gitmesi, yatırımcıda risk algısını değiştirdi. Bu konuda uzmanlar riskin dikkatle analiz edilmesini ve dikkat edilmesini öneriyor.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER