Robin Hood Bu Sefer İzmit'te

Robin Hood Bu Sefer İzmit'te
  • 25.01.2020

İstanbul'da ortaya çıkan ve özellikle gecekondu mahallelerinde bakkallardan veresiye defterini satın alarak yoksulların bakkal borçlarını kapatan 'Robin Hood' lakaplı gizemli hayırsever bu kez de Kocaeli İzmit'te ortaya çıktı!


İstanbul'da ortaya çıkan ve özellikle gecekondu mahallelerinde bakkallardan veresiye defterini satın alarak yoksulların bakkal borçlarını kapatan 'Robin Hood' lakaplı gizemli hayırsever bu kez de Kocaeli İzmit'te ortaya çıktı! İzmit'te bir bakkalın veresiye defterini satın alan Robin Hood, bakkalın camına "Bu dükkanın veresiye hesabı bir hayırsever tarafından ödenmiştir." yazdırdı. Detayları sizler için hazırladık...

Daha önce İstanbul'un özellikle fakir, gecekondu mahallelerinde bakkalardan veresiye defterini satın alarak yoksul ailelerin bakkal borçlarını kapatan 'Robin Hood' lakaplı gizemli hayırsever bu sefer de Kocaeli İzmit'te ortaya çıktı! İzmit Bekirdere Mahallesi'nin bakkalından veresiye defterini satın alan Robin Hood, mahallelinin bakkal borçlarını tamamen ödedi! Bakkal dükkanının camekanına da "Bu dükkanın veresiye hesabı bir hayırsever tarafından ödenmiştir." yazdırdı.

İzmit'te 7 Bin TL Ödeyen Robin Hood Mahalleliyi Sevindirdi!

İzmit Bekirdere mahallesinde bakkala girip veresiye defterindeki toplam borç miktarını soran gizemli hayırsever, 6-7 bin TL cevabını alınca 7 bin TL'yi ödedi ve veresiye defterini de alarak bakkaldan ayrıldı. Bakkaldan ayrılmadan da tek şart olarak bakkalın camına yazının asılmasını istedi. Mahalleli şimdi Robin Hood lakaplı gizemli hayırseverin kimliğini merak ediyor.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER