Sosyal Medya Devi Facebook Yeni Güvenlik Önlemleri Almaya Başladı!

Sosyal Medya Devi Facebook Yeni Güvenlik Önlemleri Almaya Başladı!
  • 11.02.2020

Geçtiğimiz günlerde OurMine tarafından bir kez daha Hacklenen Facebook güvenlik önlemleri için tekrar yeni adımlar atıyor. Güvenlik önlemelerini sıkılaştırma kararını daha önceden de almıştı ancak devamlılığını sağlamayarak her şeyin üst düzey olduğunu düşünmüştü.


Geçtiğimiz günlerde OurMine tarafından bir kez daha Hacklenen Facebook güvenlik önlemleri için tekrar yeni adımlar atıyor. Güvenlik önlemelerini sıkılaştırma kararını daha önceden de almıştı ancak devamlılığını sağlamayarak her şeyin üst düzey olduğunu düşünmüştü. 2019 Yılı içerisinde toplamda 29 milyon kişinin hesap bilgilerini çaldırmasının ardından gündeme bomba gibi düşmüştü. O zaman aldığı güvenlik önlemleri kararını istikrarlı bir şekilde devam ettirmemişti. Ancak yaşadığı son Hack saldırısından sonra o işlere tekrar dönmesi gerekti.

Bu Sefer Gerekli Güvenlik Önlemlerini Alabilecek Mi?

Geçtiğimiz yıl yaşanan 29 Milyon kişilik hesap bilgisi çalınma olayından sonra mağdurlar ile yasal anlaşma imzalanmıştı. Bu durumdan bir ders çıkartan Facebook güvenlik önlemleri almak için adımlar atmıştı. Aldığı adımların devamlılığını sağlamayarak açık kapı bırakan Facebook geçtiğimiz günlerde tekrar Hacklendi. Yeniden güvenlik önlemleri almaya çalışması gelişmeyen bu sistemin daha da kötü hale gelmesine neden olabilir.
Gözler şu anda dünya üzerinde halen en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’da. Hackerlar bu şekilde bulunan güvenlik açıklarının devamını getirmek üzere ünlü sosyal medya platformunun üzerine yüklenmekte. 2019 Yılında mağdurlar ile birlikte anlaşmaya gidilmişti ancak sadece gidilmişti. Henüz yasal durum işlenmedi ve durumlar ne şekilde sonuçlanır bilinmiyor.

Savcılık Davayı Kamu Davasına Çevirmişti

Bundan önceki gerçekleşen dava sırasında Mağdurların mahkemeye katılmamaları nedeni ile dava düşecek duruma gelmişti. Ancak bir savcı yapılan bu işlemin bir hizmet ihlali olduğuna karar vererek davayı kamu davası haline getirmişti. Davanın yargıcı mağdurların gerekli paraları alabilmeleri için hareket edeceğini açıkladı.
Şu an için ne gibi güvenlik önlemleri alacağını duyurmayan Facebook gizli bir şekilde veri koruması yapacak gibi gözüküyor. 2,5 Milyar insanın yer aldığı platformun koruma işlemi nasıl yapılacak henüz bilinmiyor. Ancak kullanıcıların güveni üst düzeyde sarsılmış durumda. Yaşanan Hack olaylarından sonra gelecek hiçbir güncelleme içerisinde kendilerini güvende hissetmeyeceklerini dile getiriyorlar.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER