Türkiye'den Koronavirüs ile İlgili Flaş Gelişme! Geri Getiriliyorlar

Türkiye'den Koronavirüs ile İlgili Flaş Gelişme! Geri Getiriliyorlar
  • 29.01.2020

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Koronavirüs'le ilgili flaş açıklamalarda bulundu.


Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Koronavirüs'le ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve başta ABD ve Avrupa ülkelerine yayılan ve tüm Dünyaya yayılma riski bulunan koronavirüs'le ilgili Türkiye harekte geçti! Wuhan'da bulunan 32 Türk vatandaşı geri getirilecek! Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Wuhan şehrinde bulunan 32 Türk vatandaşının ailesiyle birlikte Türkiye'ye geri gönderilmesi için çalışmalara başlandığını aktardı! Detaylar haberimizde...

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ABD ile Avrupa ülkelerine yayılan, aynı zamanda da Türkiye'de birçok önlemin alındığı Koronavirüsüyle ilgili flaş gelişme! Türkiye'nin Pekin büyükelçisi Emin Önen, yaptığı açıklamada Wuhan kentinde bulunan 32 Türk vatandaşı ve ailesinin Türkiye'ye getirilmesi için işlemlerin başlatıldığını açıkladı! Şuana dek tüm Dünyada 106 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Koronavirüs tehlikesi, Wuhan kentinde giriş çıkışların yasaklanmasına yol açmıştı. Wuhan kentinde virüsten etkilenenlerin 6 bin sayısına ulaştığı bildiriliyor. Şehir tam bir karantina altında!

32 Türk Vatandaşı Wuhan'dan Türkiye'ye Getirilecek

Büyükelçi Emin Önen, Wuhan'da yaşayan 32 Türk vatandaşının ve ailesinin Türkiye'ye getirileceğini duyurdu. Önen, 32 Türk vatandaşında da virüsün izine rastlanmadığını da sözlerine ekledi. En kısa zamanda Türkiye'ye getirilmesi planlanan 32 Türk vatandaşı ve ailesi ile ilgili Çinli yetkililerle işbirliği içinde olduklarını da aktaran Büyükelçi Emin Önen, virüsün yayıldığı ilk andan itibaren Wuhan'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla irtibatlarını koparmadıklarını ve Türk vatandaşlarında virüs bulunmadığını açıkladı.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER