Volkswagen Türkiye'de Yeni Fabrika Açıyor! Tarih Belli Oldu

Volkswagen Türkiye'de Yeni Fabrika Açıyor! Tarih Belli Oldu
  • 29.01.2020

Daha önce Fırat Kalkanı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye yapacağı yatırımı ertelediğini açıklayan Alman otomotiv firması Volkswagen, Türkiye'de yeni yatırımı için tarih verdi!


Daha önce Fırat Kalkanı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye yapacağı yatırımı ertelediğini açıklayan Alman otomotiv firması Volkswagen, Türkiye'de yeni yatırımı için tarih verdi! Volkswagen, Türkiye'de yeni fabrika açacak. Peki Volkswagen'in fabrikası ne zaman, nerede açılacak? Sizler için araştırdık...

Volkswagen Türkiye'den vazgeçemiyor! Daha önce Türkiye'nin Suriye'nin Kuzeyinde terör hedeflerini yok etmek için başlattığı Fırat Kalkanı Harekatını bahane göstererek Türkiye'de yeni yatırımlarını durdurma kararı alan Alman firma Volskwagen, 2020 yılı içerisinde Türkiye'de yeni kuracağı fabrika için temel atacak! Alman otomotiv devi Volkswagen, yatırım için Türkiye dışında Bulgaristan gibi birçok alternatif olmasına karşın Türkiye'den vazgeçemiyor! Volskwagen'in yeni yatırımını Türkiye'de yapacağı kesinleşmişti.

VOLKSWAGEN TÜRKİYE'DE YENİ FABRİKA KURUYOR

Volkswagen, Türkiye'de yeni fabrikasını Manisa'da açacak. Yıllık 300 bin araç üretim kapasitesi olması planlanan yeni tesis için temel 2020 yılı sonuna kadar atılacak. Volkswagen'in yılda 300 bin araç üretecek yeni tesisinin 2022 yılında seri üretime başlaması bekleniyor. Volkswagen'in kuracağı yeni fabrika yaklaşık 2-2,5 milyar euroluk bir yatırımı beraberinde getirecek ve 4 bin yeni istihdamın önünü açacak.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER