Zenginlik Ömrü uzatır mı?

Zenginlik Ömrü uzatır mı?
  • 18.01.2020

Zenginler daha çok mu yaşıyor? Zenginlik ömrü uzatır mı? Pek çok kişinin merakla sorduğu soru yanıtını buldu. Brookings Enstitüsü tarafından yapılan araştırma bu soruların yanıtını verdi!


Zenginler daha çok mu yaşıyor? Zenginlik ömrü uzatır mı? Pek çok kişinin merakla sorduğu soru yanıtını buldu. Brookings Enstitüsü tarafından yapılan araştırma bu soruların yanıtını verdi! Enstitü tarafından yapılan çalışmaya göre zenginler daha çok yaşıyor. İnsanların serveti arttıkça yaşam süreleri de uzuyor. Çalışmanın detayları haberimizde sizlerle...

Amerika'da Brookings Enstitüsü zenginliğin insan yaşamı üzerine etkisini araştırdı. Çalışmada hem erkekler hem de kadınlar yer aldı. Yapılan araştırmada cinsiyet, yaş, doğum yılı ve daha birçok değişkene göre sonuçlar da değişti. Zenginlik ömrü uzatır mı? Sorusunun yanıtı haberimizin devamında...

ZENGİNLİK ÖMRÜ UZATIR MI?

Wall Street Journal, yaptığı haberde çalışmayla ilgili bilgileri paylaştı. 26 Bin Amerikalı üzerinde yapılan anket çalışmasında insan servetinin yaşam sürelerine etkisi irdelendi. Denekler, her 2 yılda bir izlendi. Uzun süreli çalışma kapsamına giren bu anket ile kişilerin yani deneklerin yaşamları uzun süre takip edildi. Çalışmadan çıkan sonuca göre; Her gelirden erkekler için servet arttıkça ömür de artıyor. 

Ancak kadınlar için durum değişiyor. Tüm gelir kategorilerinden 1920 ve 1940 yıllarında doğmuş olan kadınlar erkeklerden daha fazla yaşıyor. Kadınlar için yaşam süresi ve gelir trendleri daha da dikkat çekici. 1940'lı yıllarda doğmuş en zenginler kategorisindeki kadınlar daha uzun yaşarken yüzde 40'lık en fakirler grubundaki kadınların yaşam süresi bir önceki nesle kıyasla geriliyor.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER